Areál Hvězda

Areál Hvězda - první projekt nadstandardních bytů v Praze

TIDE REALITY získala zakázku na prodej bytů v 1. etapě Areálu Hvězda v roce 1994. Hvězda byla prvním projektem svého druhu v Praze i České republice. Koncept projektu stavěl na kvalitě a protikladu vůči předrevoluční panelákové výstavbě. Poprvé byl zájemcům o kvalitní bydlení uvnitř Prahy představen projekt s nadstandardními plochami bytů, parkováním v podzemních garážích a možností klientských změn rozestavěných bytů. Lokalita, celkový rozsah výstavby (350 bytů ve 3 fázích) a často citované jméno architekta - Vlada Miluniče - přilákaly brzy pozornosti veřejnosti i kupujících.

První fázi výstavby realizovala developerská společnost Rodop a na prodeji 135 bytů se naše společnost TIDE REALITY podílela na bázi koexkluzivní smlouvy s realitní kanceláří Stepp a investorem výstavby. Každý z prodejců měl exkluzivně vymezeny sekce (vchody), které prodával. Mezi kupujícími se tehdy objevil i významný počet českých emigrantů vracejících se z Německa, Švédska, USA a Kanady. Pro některé z nich se stal nový byt na Hvězdě novým domovem, pro jiné druhým bydlením používaným při pobytu v České republice. 

Při prodeji bytů v 1. etapě projektu klienti nepoužívali hypotéky. Tehdy nerozvinutý hypoteční trh a platební kalendář navržený developerem (v průběhu výstavby bylo postupně hrazeno 90 % ceny bytu) takový způsob platby neumožňoval. 

Úplnou novinkou byl systém klientských úprav umožňující dispoziční změny i volbu materiálů použitých v interiéru bytu. Areál Hvězda nebyl jediným developerským projektem v té době, byl však ve své době největší a nejdominantnější. Dá říci, že v mnohém nastavil postupy běžné v dalších developerských projektech té doby.

Kontaktujte makléře

Celé jméno
E-mail
Telefon
Poznámka

Odeslat
Hlavní informace

Kontakt

TIDE REALITY s.r.o.
Dřevná 2, 128 00 Praha 2
Czech Republic
Tel: (+420) 224 914 914
(+420) 224 920 073
e-mail: info@tide.cz