Dospěli jsme! TIDE REALITY slaví 25 let na pražském rezidenčním trhu

Dospěli jsme! TIDE REALITY slaví 25 let na pražském rezidenčním trhu

Pronájmy to začalo … aneb, co je „one-bedroom flat“ a „ensuite bathroom“

 TIDE REALITY jsme založili v roce 1993, ale jak to tak občas bývá, začátku předcházel jiný začátek. Jako sdružení tří osob jsme zahájili činnost realitní kanceláře na podzim 1992. Začínali jsme s pronájmy bytů pro kanadské a americké učitele angličtiny. Mluvili jsme všichni plynně anglicky a během pár měsíců se na nás díky naší aktivitě a jazykové vybavenosti začaly obracet zahraniční společnosti jako Unisys, White & Case, Coopers & Lybrand, Price Waterhouse, Volkswagen či Procter & Gamble. Vyrostli jsme ve firmu a na jaře 1993 jsme tuto skutečnost stvrdili i formálně založením s.r.o.
 
Od počátku jsme zvyklí starat se o pronajímatele i nájemce. Cizincům jsme – zejména v počátcích – pomáhali i s orientací v hlavním městě probouzejícím se z ranného do rozvinutého kapitalismu, pronajímatelům jsme museli – s citem – předávat postřehy o očekáváních expatů.
 
„Spousta majitelů ale i českých realitek si tehdy pletla počet pokojů a počet ložnic. Britové a Američané nepočítají velikost bytu jako my nebo Slováci a Němci. Důležitý je pro ně počet ložnic. U cizinců obvykle poptávaný počet ložnic = počet dětí +2“
 
Činžovní domy ve Vězeňské ulici v centru Prahy

Pronájmy bytů a rodinných domů jsou dodnes jednou ze stěžejních oblastí naší činnosti. Za uplynulých 25 let se částečně proměnil typ nájemců, výrazně se zdvihla kvalita pronajímaných domů a bytů. To, co zůstalo, je úroveň servisu, který poskytujeme oběma stranám.
 
Pokud se chcete dozvědět více o našich službách při pronájmu bytů a rodinných domů, kontaktujte prosím Martina Satara nebo Ludmilu Hořovskou.
 

Před 25 lety fungovaly prodeje nemovitostí zcela jinak než dnes

 Bytové jednotky nebylo možné zapsat v katastru nemovitostí a trhu s byty vévodily družstevní byty v panelácích. Hypotéky v podobě, jak je známe dnes, neexistovaly.

Už v roce 1994 se ale vše začalo měnit. Zákon 72/1994 umožnil evidenci bytových jednotek v katastru nemovitostí, trh s byty se rozběhl a my byli u toho. Ve stejném roce jsme se etablovali na pražském realitním trhu účastí na prodeji více jak 200 bytů v obytném areálu Hvězda v Praze 6 na Petřinách.

Od té doby pomáháme našim klientům realizovat prodej řady rozmanitých nemovitostí. Luxusních i panelových bytů, rodinných domů a vil, komerčních objektů, pozemků... Poradíme si s jakýmkoliv i složitějším případem. Zvládneme Vás bezpečně a profesionálně provést prodejem nemovitostí zatížených hypotékou, dědickými spory, věcnými břemeny či jinými právními vadami, prodáváme i bez veřejné inzerce.

Rodinný dům v Praze reference 01

Víme, na čí straně stojíme. Profesionalita, loajalita, ochota, vstřícnost a lidský přístup, to jsou důvody, proč nás naši klienti opětovně vyhledávají a doporučují.

Pokud se chcete dozvědět více o našich službách, kontaktujte prosím Hanu Hlavatou, Pavla Boška nebo Moniku Lištvanovou.
 

Prodej novostaveb máme v malíčku

Hvězdou to začalo. Tento projekt byl v mnoha ohledech průkopníkem. Kupující se poprvé seznamovali s byty na základě plánů a modelu. Nová byla nutnost uhradit cenu v průběhu výstavby ale i možnost vybrat si barvu obkladů nebo typ umyvadla. To vše pro nás byly cenné zkušenosti.

Byty Závěrka Praha 6

V dalších letech jsme realizovali marketing a prodej celé řady developerských projektů v Praze i v jejím okolí. Po Rezidenci Švédská a projektu Byty Homolka to byly např. bytové domy Rezidence Klimentka, Rezidence Nový Anděl, Jinonická vyhlídka nebo Byty u statku. Odlišnými typy projektů byly zahradní čtvrť Červená skála v Řeži u Prahy a areál rodinných domů Domy Lysolaje. Realizovali jsme prodej horských apartmánů ve Špindlerově Mlýně a na Klínovci. V centru Prahy jsme úspěšně rozprodali byty v několika činžovních domech.

Našimi posledními dvěma projekty jsou 4U Living, designové bydlení nedaleko Vyšehradu, a výjimečný obytný komplex Villa Apus v Praze 1 v Krakovské ulici.

Developerským společnostem poskytujeme komplexní služby počínaje průzkumem konkurence a návrhem prodejních cen přes konzultace při návrhu dispozic a standardů bytů až po nastavení celého systému prodeje a klientských změn, návrh prodejní strategie a vlastní marketing a prodej.

Pokud se chcete dozvědět více o našich službách pro developery rezidenčních projektů, kontaktujte prosím Pavla Velebila nebo Pavla Boška.
 

Realitní služby s osobním přístupem

 Je nás šest. Šest společníků, šest profesionálů. Všichni se s plným nasazením věnujeme našim klientům. Díky tomu jsme během uplynulých 25 let prodali a pronajali množství nemovitostí, nové bydlení jsme pomohli najít více jak 3000 našich klientů.
 
Rádi pomůžeme i Vám.
 
Více informací o nás a našich službách naleznete zde
 
 

Další článek

Hypotéky zpomalují. Zpomalí i rezidenční trh?

Chcete dostávat informace o novinkách
a speciálních slevách mezi prvními?

Zapište se jako odběratel našeho newsletteru a žádná nabídka Vám už neuteče.